Od 18.7. do 31.7. 2014 je v Showroomu DIC v Praze na Široké ul. 15 k vidění průřez tvorbou významného českého malíře Michala Singera. Letní výstava bude barevná a hravá, výběr obrazů ovlivnilo období, ve kterém se nacházíme.

Investice do umění je stejně výhodná jako investice do diamantů, proto výstava v Showroomu DIC,“ řekl prezident DIC Luboš Říha.

Letní výstava obrazů Michala Singera bude přístupná veřejnosti  zcela zdarma v otevírací době Showroomu DIC - ve všedních dnech od 10:30 do 19 hodin a o víkendech od 14 do 17 hodin.

 

 

Michal Singer (nar. 1959 v Praze)

O autorovi:

Jeden z nejvýraznějších umělců dnešní doby, který se na pozici respektovaného autora vypracoval díky svébytnému stylu a enormní energii. Realizuje se v malbě, kresbě, grafice, kolážové tvorbě i užitém umění. Je známý také jako autor originálních esejistických, básnických a prozaických textů filozofického zaměření. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách významných státních a veřejných institucí, například ve stálé sbírce současného umění Národní galerie ve Veletržním paláci. Současně patří k vyhledávaných autorům mezi soukromými sběrateli.

V roce 2003 ho výtvarně – teoretická porota časopisu Pars ocenila jako nejlepšího výtvarníka České Republiky. O pět let později byl nominován Národní galerií na cenu nejlepšího umělce Evropy (Sovereign European Art Prize). V roce 2009 získal čestké uznání v soutěži Grafika roku, v roce 2013 svůj úspěch zopakoval. K jednadvacátému výročí nakladatelství Argo ilustroval knihu helénistického básníka Apollónia Rhodského Argonautika, před dvěma lety vydal společně s dekadentním básníkem K. H. Krchovským originální knihu ilustrovaných básní Singer / Krchovský.

   

Pátek, červenec 18, 2014