Již jen dny zbývají do konce naší výstavy diamantů, kterou můžete stále ještě navštívit v Široké ulici 15 v Praze. Jedinečnou příležitost vidět stovky diamantů na jednom místě a další drahokamy mimořádné kvality dosud využilo velmi mnoho návštěvníků. Diamantová výstava tak opět trhá návštěvní rekordy.
 
Letošní podzim rozzářilo výstavu přes 250 kamenů o celkové hmotnosti 400 karátů s cenou více než 18 milionů dolarů. Jedním z hlavních taháků expozice je dvojice žlutých, tzv. fancy diamantů.


 
 
Tento druh kamenů je celosvětově velmi žádaný a jejich prodeje zpravidla dosahují astronomických částek. Vystavené diamanty pocházejí z dolu v africkém Lesothu a v surovém stavu se jejich velikost pohybovala kolem 10 karátů. Broušeny byly do méně obvyklého modifikovaného briliantu s tabulkou čtvercového tvaru a jejich hmotnost po zpracování je 8,81 a 8,52 karátu. Tím vyniká precizní práce brusičů, protože při zpracování může surový kámen ztratit až polovinu své původní velikosti. Výborné jsou i samotné parametry diamantů, které udávají čistotu stupně VS2 respektive VVS2 - tedy pouze malý počet vnitřních inkluzí - a na evropských trzích žádanou nulovou fluorescenci.
 
Velmi nás těší, že jsme mohli veřejnosti představit diamanty, které díky své výjimečnosti zná většina lidí pouze z obrázků či filmů. Současně věřím, že výstava posílí dlouhodobě rostoucí zájem domácích investorů o diamanty coby atraktivní způsob zhodnocení peněz“, zdůraznil prezident D.I.C. MUDr. Luboš Říha.
 
Skvělými parametry se dále chlubí pravý kolumbijský smaragd. V prstenu z 18karátového bílého zlata zasazený kámen s charakteristickou zelenou barvou má velikost 6,68 karátu je broušený do osmiúhelníku a v hodnocení provedeném gemologickou laboratoří Gubelin dosáhl na stupeň čistoty VS. Pro investory se pak v hojném počtu představují nejoblíbenější kameny s hodnocením barvy D-F a čistoty IF-VS.


 
Výstava, jejímuž zahájení byly přítomny obě mediální tváře D.I.C. neboli Diamantové lady, Helena Vondráčková a Mahulena Bočanová, je návštěvníkům otevřena pouze do 30. listopadu 2013. Využijte tuto jedinečnou příležitost. Diamanty si navíc můžete nejen prohlédnout, ale také do nich výhodně investovat.

Středa, listopad 27, 2013