Při příležitosti třináctého ročníků světové soutěže MISS DEAF WORLD, čtvrtého ročníku MISS DEAF EUROPE a prvního ročníku MISTER DEAF WORLD & EUROPE, kterého se zúčastnilo 41 dívek a 17 chlapců z celého světa, předali zástupci firmy D.I.C. vítězce,  kterou se stala pětadvacetiletá Thaisy Payová z Brazílie, diamantový prsten z antverpské kolekce, jako vzpomínku na tento slavnostní večer. Bylo nám ctí účastnit se tak skvělé akce a ušlechtilé myšlenky.

 

Celou akci velmi profesionálně moderovala osobitá zkušená dvojice Lenka Vacvalová a Petr Vojnar s překladateli do znakového jazyka. Jedním ze šperků, které měla moderátorka na akci, byly šperky z unikátní kolekce Blanky Matragi Octopus. Ta zahrnovala náhrdelník, náušnice a prsten, zářícími růžovými turmalíny, safíry a drobnými diamanty. Blanka Matragi vytvořila návrhy šperků a přísným okem dohlížela i na samotnou realizaci. Drahé kameny byly vybrány v různých částech světa tak, aby přesně odpovídaly jejím představám. Proces od návrhu po realizaci trval přibližně rok a půl. Moderátorovi byly zapůjčeny hodinky osázené diamanty… Hodinky, jejichž výrobu tenista Radek Štěpánek osobně inicioval, mají úzkou spojitost s loňským vítězstvím České republiky v Davis cupu. Limitovaná edice v počtu 32 kusů - číslo představuje roky uplynulé od historicky prvního úspěchu, je charakteristická symbolem poháru a gravírovaným podpisem hráče na diamanty zdobeném číselníku. Na rubu pláště je pak vyznačen 100. ročník soutěže.

Na slavnostní vyhlašování vítězů MISS & MISTER DEAF WORLD & EUROPE 2013 byly moderátorce zapůjčeny šperky z unikátní diamantové kolekce Olympic v podobě náhrdelníku a prstenu. Náhrdelník je z  bílého 18 kt zlata o hmotnosti 74,82 g osázený celkem 989 diamanty. Celková hmotnost diamantů činí 18,440 ct. Všichni přítomní hosté tak mohli vidět šperky v hodnotě několika milionů korun.

 

O umístění účastnic rozhodovaly dvě poroty, hlavní a mezinárodní. V hlavní porotě zasedli například Miroslav Etzler, Petra Černocká, Michaela Ochotská, Ivan Vyskočil, Kamila Nývltová a Ljuba Skořepová.


Klání se téměř neliší od klasické soutěže - nechybí módní přehlídka ve večerních šatech, promenáda v plavkách či volná disciplína, ve které převládal tanec. Jiné jsou například reakce publika, která dává najevo potlesk třepetáním zdviženýma rukama.

 

President společnosti D.I.C. a.s., dr. Luboš Říha, který se nemohl předání z důvodu své nepřítomnosti zúčastnit k této příležitosti dodává: „ Sluchově postižení si zaslouží obdiv nás všech, je potřeba ukázat široké slyšící veřejnosti na celém světě, že jsme si všichni rovni. Spojit oba naše světy. Na finálovém večeru se to podařilo. Obrovský respekt před tím co dokázali  i přes svůj handicap. Fandíme všem, kteří i přes handicap žijí naplno“.   

Pondělí, červenec 22, 2013