Praha, dne 23. května 2013 – Diamonds International Corporation, jednička v regionu střední Evropy v prodeji investičních diamantů, utržila v roce 2012 za investiční diamanty a diamantové šperky více než 1 miliardu korun. Společnost D.I.C. byla založena před 8 lety a po celou dobu své existence zaznamenává meziroční růst v řádu 10 až 30 procent. Firma působí nejen ve střední a východní Evropě, ale našla si své příznivce i v Rusku, Číně a Vietnamu.

 

Diamanty jsou především dlouhodobou investicí, a zhodnocení tomu odpovídá. V současné době ceny kamenů spíše stagnují, nicméně očekává se opětovný nárůst cen v druhé polovině roku 2013. Předzvěstí tohoto jsou ceny malých šperkařských diamantů, především 0,3ct, které aktuálně rapidně narůstají a jsou celosvětově hromadně poptávané. Například cena 0,3ct/G/VS1 od 1. 1. 2013 narostla již o 9 procent, v případě horších barev 0,3ct/M/VS1 došlo k nárůstu ceny o 8 procent.

„Tato doba je ideální k nákupu investičního diamantu, jelikož zákazníci mají možnost nakoupit právě ve chvíli, kdy je diamant levnější a profitovat z opětovného nárůstu cen,“ upřesňuje MUDr. Luboš Říha, president holdingu D. I. C.  

 

Investiční diamanty z pohledu českého zákazníka

Graf: Největší zájem zákazníků (89 procent) je o investiční kameny ve velikosti 1,00 – 1,99 ct. Nejoblíbenějšími jsou v současné chvíli kameny nejvyšší kvality, což je zajímavý posun oproti předchozím obdobím, kdy bylo spíše trendem volit větší kameny horších barev a čistot. Je cítit, že širší veřejnost si diamant jako investiční nástroj oblíbila a roste i její informovanost. (Zdroj: DIC, 5/ 2013)

 

 

Diamant je mezi mnoha investičními komoditami tou nejbezpečnější, přináší stabilní výnos a v čase bude jeho hodnota s ohledem na omezená naleziště dále narůstat. V České republice je největší zájem o diamanty v hodnotě 300 až 500 000 korun. Investice do diamantů o hmotnosti 1 ct se za poslední 3 roky zhodnotila o 18,5 %, za 5 let o 25,2 % a za 10 let o 39,8 %. Ještě větší dlouhodobý růst je u investičních diamantů 5 a více karátů, které za poslední 3 roky vzrostly na hodnotě o 11,5 %, za 5 let o 19,2 % a za 10 let o 116,2 %. V malém kamínku je tak uložen velký majetek. Díky jeho velikosti ho lze snadno přemisťovat a vyznačuje se i rychlou likviditou. Po celém světě za něj dostanete podobnou částku a je téměř nezničitelný.

Pondělí, květen 27, 2013