Zdá se, že spojení okouzlujících dívek, jedinečných šperků a DIC je skvělou kombinací. Další světová Miss se může pyšnit korunkou z dílen DIC, a to Miss Curaçao, kterou se pro rok 2015 stala Kanisha Sluis. Vítězstvím v soutěži znamená, že Kanisha bude reprezentovat svoji zemi na příští Miss Universe, bude tedy první dívkou na světě, která bude mít příležitost být korunována hned dvěma korunkami od DIC.

 

Curaçao, vyslovované [kyʀaˈsaːo] je ostrov o rozloze 444 km2, který leží v jižní části Karibského moře přibližně 60 kilometrů od Venezuely. Podobně jako ve Venezuele, i zde se volba královny krásy těší obrovské popularitě. DIC proto úspěšně pokračuje v budování své světové image výrobce nádherných diamantových šperků a důvěryhodného obchodníka s investičními diamanty.

DIC na galavečeru zastupoval její viceprezident, Ing. Petr Matějček, který korunku vítězce předával.

Základ korunky je vyroben ze 14 karátového bílého zlata o celkové váze téměř 170 gramů. Ve šperku jsou zasazeny tři modré akvamaríny a jeden žlutý citrín, které barevně představují národní barvy Curaçaa. Korunka dále obsahuje 268 diamantů v briliantovém brusu o celkové váze téměř 8 karátů, které svým třpytem připomínají hvězdy nad nočním Curaçaem.

Korunka symbolizuje otevřené nebe, moře a slunce na jedné straně a národní barvy -modrou a žlutou - na té druhé. Dále představuje na jedné straně loď přijíždějící do přístavu a na té druhé logo Diamonds International Corporation – DIC.

Klenot byl zhotoven ruční prací českých šperkařů, zlatníků a fasérů, kteří jeho návrhem a výrobou strávili téměř 2000 hodin.

Úterý, červen 16, 2015