Praha, dne 17. června 2013 – Diamonds International Corporation, jednička v regionu střední Evropy v prodeji investičních diamantů, rozšiřuje dále své portfolio. Po jedinečných kolekcích hodinek a exkluzivní řadě parfémů v unikátních flakonech, představuje luxusní řadu kvalitních kabelek a kufrů. Nová kolekce vznikala téměř rok a prioritou byla špičková kvalita, precizní zpracování se smyslem pro detail a vzájemná kombinovatelnost jednotlivých zavazadel, ve které tkví kouzlo luxusu. Nová kolekce je určena na volný čas i pro obchodní jednání. Nová kolekce D.I.C. zavazadel může směle konkurovat nejprestižnějším světovým značkám, které jsou prezentovány v pražské Pařížské.

Kabelky a kufry z nejjemnější italské kůže a zakládané prošívané hrany, oslava tradičních řemesel. „Chtěli jsme vymodelovat vesměs konzervativní evergreeny, ale nevšedních tvarů a z těch nejlepších materiálů. Vždy ale chceme něco zvláštního. Nikdy nepracujeme tak, abychom byli jedni z mnoha. Kdo by chtěl být 47. labuť z Labutího jezera? Máme takové soukromé heslo. Říkáme, že do výsledku musíme dostat německou preciznost, italskou svěžest a lehkost, anglický konzervatismus a český řemeslný fortel. Na konci jsou pak krásné, čisté linie a precizně propracované detaily, na kterých oko vždy spočine se zalíbením,“ upřesňuje Petr Dohnal, autor kolekce spolu se svou ženou.

Výroba kabelek je testem týmové spolupráce. Nejjemnější kůže pochází z Itálie. Zipy jsou broušené, technicky dokonalé, jsou zhotovovány japonskou firmou, ovšem kovové taháčky zdrhovadel jsou vyrobeny v Čechách. Z nerezové oceli, ručně leštěné do zrcadlového lesku, speciálně pro D.I.C. Většina kovových dílů, ať již z Itálie či z Čech, je opatřena vrstvou vzácného palladia, tedy jedním z platinových kovů. Podšívky jsou vytkávány na zakázku v kombinaci luxusní viskózy a polyesteru k dosažení dvou lesklých odstínů v látce, a to v české firmě.  Málokdo ví, že tato firma zhotovuje do celé Evropy vzácná sakrální roucha.

Bezpečné kufry D.I.C. Autorem myšlenky trezoru kufru SPLENDOR, který ještě zvyšuje bezpečnost zavazadla, je MUDr. Luboš Říha. Autoři kolekce námět dále zpracovali a uvedli až do výroby. Vnitřní dvojité zabezpečení je unikátní. Kufry jsou uvnitř vyloženy nubukem, pevnou jemně broušenou kůží, která se používá například na horolezeckou obuv. Kufry jsou vyztuženy rámkem z ohýbaného dřeva ke zvýšení bezpečnosti, žádný papír. Další exkluzivitou jsou speciální patentované kódové zámky, které jsou vyráběny i pro arabské šejky v malých sériích a právem se pyšní nejvyšší kvalitou. Všechny tyto prvky přispívají k maximální bezpečnosti. Kufry jsou v provedení pro pány, ale i lehčí varianta pro dámy.

„Věřím, že zákazníci dovedou ocenit vysokou kvalitu, kterou jim novou kolekcí kabelek a zavazadel přinášíme. Vsadili jsme na českou řemeslnou tradici a nejkvalitnější materiály,“ uvedl při slavnostním představení kolekce MUDr. Luboš Říha, president koncernu D.I.C.

Pátek, červen 21, 2013