DIC hostí od 3. října 2014 po tři týdny výběr z tvorby malířky Michaely Žemličkové, která vyniká nadčasovou elegantní kresbou. Černobílá kombinace ve spojení jednoduchých a mistrně provedených křivek tvoří charakteristické prvky této světoznámé umělkyně, která pochází z jižních Čech. Jejím velkým obdivovatelem a propagátorem je režisér Zdeněk Troška. Možná jste si všimli, že kresby Michaely Žemličkové se objevily ve filmu Babovřesky, kde zdobí byt pana starosty. U včerejší vernisáže nechybělo ani hudební okénko, o které se postarala Jana Rybníčková. 
 

 

  
Jihočeši přivezli do Prahy slavnostní a radostnou atmosféru. Zdeněk Troška prozradil, že rád kreslí. Čtvrtky a malířské potřeby patřily k častým přáním, která směřoval na Ježíška. Záliba mu vydržela a posledním modelem mu stála Šumava. Žádné šperky nikdy nenosil a jediné hodinky, které dnes vlastní jsou pečlivě uschovány v šuplíku, kde s nimi čas od času rozmlouvá. „Holky, hlavně POMALU!“ 
Michaela Žemličková s malováním začínala už ve školních lavicích. Když se o přestávkách nudila, začala kreslit karikatury svých spolužáků. Od té doby uplynulo více než 20 let a její tvorba se významně posunula, ale maluje se stejnou radostí a zaujetím. Někdy pracuje až 10 hodin denně a své malířské křivky přivádí ke stále větší dokonalosti a jednoduchosti. Jak o sobě uvedla, je perfekcionistka. Snad právě proto k jejím nejoblíbenějším obrazům patří vždy ten nejnovější. Černobílé variace z její dílny jsou světovým unikátem, který přitahuje pozornost. 

 Autorkou fotografií Lucie Vítková
 

Pokud si chcete udělat radost, zastavte se v Široké ulici. Výstava bude v showroomu DIC přístupná až do 27. října 2014, kdy ji vystřídá výstava diamantů. Čekají na Vás dvě patra plná unikátních děl. Když vystoupáte i do 1. patra, můžete obdivovat ložnicové obrázky a hledat skrytý houslový klíč.

 
Unikátní výstavy by nebylo, nebýt úžasné ženy Heleny Harabinové, manažerky DIC, která měla skvělou myšlenku, všechny zúčastněné svedla dohromady a vernisáž zajistila. 
 

Pondělí, říjen 6, 2014