Není pochyb o tom, že atraktivita investice do diamantů stále stoupá. Důvodem je jednak zvýšený zájem na asijských trzích, především pak v Číně a Indii, kde jsou kameny velmi žádaným luxusním zbožím. Navíc prognózy hovoří o tom, že v uvedených zemích bude poptávka i v nadcházejících letech stoupat a to s sebou pochopitelně přinese i růst ceny diamantů. Druhým, neméně pádným argumentem je, že společně s krásou a čistotou každého kusu se předává i nemalá forma jistoty. Kameny jsou totiž považovány za nositele trvalé hodnoty a důvěra v ně trvá jak v době hospodářského růstu, tak v časech, kdy se – podobně jako dnes – ekonomice příliš nedaří.

Kromě schopnosti držet, respektive zvyšovat svoji hodnotu je nepřehlédnutelným pozitivem bezpečnost investice z pohledu ochrany před nákupem bezcenných kusů. Investiční diamanty totiž mají dokonale propracovaný systém certifikace, který stoprocentně garantuje jejich pravost a kvalitu. Ve prospěch kamenů mluví i skutečnost, že jejich množství je omezené. A to především u kusů, které mají nadprůměrné hodnocení. V těchto případech dokonce poptávka výrazně převyšuje nabídku. V neposlední řadě dělá z diamantů atraktivní investiční nástroj také jejich diskrétnost coby formy bohatství. V tomto ohledu nemají kameny prakticky konkurenci, neboť do řádově milimetrových rozměrů lze ukrýt majetek dosahující milionových hodnot.

Diamanty se stávají atraktivním tématem i pro tuzemská média. V této souvislosti je pozitivní, že pro odborné komentáře se novináři obracejí především na MUDr. Luboše Říhu, prezidenta společnosti Diamonds International Corporation. Jednou z posledních příležitostí bylo vyjádření pro Hospodářské noviny (viz odkaz níže), kde Luboš Říha uvedl: „Lidé hledají jistotu pro své finance. Nejde jim o okamžité a rychlé zhodnocení jejich peněz, ale chtějí bezpečný přístav pro své peníze, někteří pak zajistit své děti.“

 

Sečteno a podtrženo, k nákupu diamantů je nejvyšší čas.

Článek Diamanty se vrací na výsluní. Díky Asii naleznete zde...

Středa, duben 3, 2013