Praha, dne 15. května 2013 – Společnost D.I.C., jednička v regionu střední Evropy v prodeji investičních diamantů, upozorňuje na unikátní dražbu, která dnes v 19 hodin odstartovala v aukční síni Christie´s v Ženevě. Dražil se unikátní průhledný diamant vybroušený do tvaru hrušky o hmotnosti neuvěřitelných 101,73 karátu. Výsledná cena se vyšplhala v přepočtu na 538 475 254 korun. Jedná se o největší diamant, který byl kdy na prodej. Předností jsou mimo jiné i jeho barva a neuvěřitelná čistota, která je nad všechny uváděné tabulky.

 

Unikátní diamant byl nalezen v Botswaně, kde jsou ty nejkrásnější diamanty světa. Hmotnost surové diamantové hmoty byla neuvěřitelných 236 karátů. Poté byl 21 měsíců broušen a v lednu 2013 certifikován v americké laboratoři GIA. Nejcennější jsou diamanty vybroušené do tzv. kulatého diamantového brusu, ale výtěžnost se pohybuje kolem 30 procent. Brus hrušky, který se objevuje u právě vydraženého diamantu, pomohl k 45 procentní výtěžnosti surové diamantové hmoty. „Diamanty sleduji pečlivě již více než 25 let. Historicky nejdražší diamant byl v roce 2010 vydražen v aukční síni za 24 milionů. Stejný diamant byl pak o rok později prodán za neuvěřitelných 80 milionů USD. 

 

 

Celosvětová hospodářská krize mění náš pohled na peníze a skutečné hodnoty. Ve snaze diverzifikovat riziko jsou diamanty unikátní investiční příležitostí pro zhodnocení přebytečných financí. Běžné diamanty do 10 karátů se za poslední století zhodnocují stabilně mezi 10 až 18 procenty ročně. Není lepšího období pro investici do diamantů. Na bankovních účtech úroky nevydělají ani na inflaci a navíc, jak jsme se všichni nedávno přesvědčili, nemusí být peníze na účtech vůbec bezpečné. „Diamant je mezi mnoha investičními komoditami tou nejbezpečnější, přináší stabilní výnos a v čase bude jeho hodnota s ohledem na omezená naleziště dále narůstat. V České republice je největší zájem o diamanty v hodnotě 300 až 500 000 korun. V malém kamínku je tak uložen velký majetek. Díky jeho velikosti ho lze snadno přemisťovat a vyznačuje se i rychlou likviditou. Po celém světě za něj dostanete podobnou částku a je téměř nezničitelný. Ani běžné domácí požáry mu neublíží. A hlavně, diamanty jsou krásné,“ upřesňuje MUDr. Luboš Říha, president holdingu D. I. C.

Další zdroje: cianews.cz;

Čtvrtek, květen 16, 2013