Alternativní investice jsou člověku velmi blízké především díky své transparentnosti a nulové závislosti na politickém a ekonomickém dění. Představují tak - na rozdíl od investování do cenných papírů a dalších víceméně imaginárních možností - bezpečný způsob ochrany a zhodnocení majetku. A právě jejich nabídka byla hlavním tématem konferenčního fóra s názvem Trh alternativních investic konaného ve varšavském hotelu Sheraton 23. března 2013.

Během konference byly představeny různé varianty oblíbených alternativních investic, jako jsou zlato či nemovitosti. Došlo i na „sběratelské“ možnosti, tedy na starožitnosti, víno, nebo automobilové veterány. V pestré nabídce pochopitelně nechyběly ani stále atraktivnější diamanty, respektive polské zastoupení D.I.C..

A právě o diamantech byla prezentace Adély Brabcové, jednatelky Diamonds International Corporations Polska. Jediná přednáška, která na téma investice do drahých kamenů na fóru zazněla, přiblížila četnému počtu zájemců především zásady nákupu diamantů, principy stanovení ceny kamenů a analýzu trhu.

Význam fóra podtrhla účast dalších odborníků, mezi nimiž nechyběli zástupci významných investičních institucí a bank, developeři či sběratelé. Čestným hostem pak byl slavný polský tenista Wojciech Fibak, dnes vlivný sběratel starožitností. Velký prostor setkání věnovala i polská média, která akci hodnotila velmi pozitivně a ocenila především pestrou škálu nabídek a informací.

Středa, březen 27, 2013