"O Pohár starosty města dobrého vína"

sachy

Hustopeče / Kompletní reprezentační tým České republiky, mistři ČR žen, juniorů i kadetů a řada dalších špičkových šachistů včetně šachové generality v čele s předsedou šachového svazu ČR Vlastimilem Sejkorou a generálním sekretářem Petrem Herejkem opět po roce přijali pozvání do Hustopečí na prestižní Pohár starosty města dobrého vína.

Hustopečský podnik se tak opět stal suverénně nejsilnějším turnajem letošního roku.

Muziku tentokrát tvrdil jedenáctý hráč světového žebříčku Sergej Movsesjan, který má slovenské státní občanství, ale trvale žije v Pardubicích.
Tento třicetiletý sympaťák netrpí žádnými hvězdnými manýrami, mluví devíti jazyky a rád si pohovoří češtinou bez nejmenšího přízvuku s kýmkoli o čemkoli, např. o pardubickém hokeji, jehož je skalním fanouškem.

Když Sergej přebíral od starosty krásný pohár a z rukou zástupce firmy Diamonds International Corporation prémiový investiční diamant v ceně 30 tisíc korun, potlesk v sále nebral konce.

Na překvapivé druhé místo se skvělým závěrem, v němž porazil i fenomenální českou jedničku Davida Navaru, vyšvihl brněnský velmistr Tomáš Polák, třetí skončil velmistr Jiří Štoček z Karlovarska.

Davidu Navarovi patřila mezi 20 velmistry a 4 velmistryněmi až 16. příčka, ještě o další 3 místa níže skončil úřadující mistr ČR Pavel Šimáček.

Z domácích skončil nejlépe Dalibor Mlénský v polovině startovního pole.
Kapacita turnaje byla stanovena na 150 hráčů a na mnoho zájemců se už nedostalo. Městu Hustopeče i hlavnímu sponzorovi firmě HPM TEC patří obrovský dík, snad příště v Hustopečích na shledanou.

ŠACHOVÝ RÁJ. Mistryně České republiky v kategorii kadetek Kalolína Olšarová z Orlové skončila mezi ženami třetí.

Zdroj: DAVID CIPRYS - Deník/David Ciprys

Zpracovatel: Anopress IT a.s.